Uczniowie podczas przedstawienia prezentują kartki z hasłami dotyczącymi higieny cyfrowej i bezpiecznego korzystania z internetu

Czy warto sięgać po używki? Od czego można się uzależnić? I czy warto przedkładać gry komputerowe nad rodzinę, przyjaciół i pasje? Takie problemy poruszyła klasa 6a na corocznym apelu profilaktycznym.

Na młodych ludzi czai się w dzisiejszych czasach wiele uzależnień. Od tych najbardziej popularnych jak: alkohol, papierosy i narkotyki po to podstępne jakim jest uzależnienie się od internetu.

Uczniowie z nauczycielem wykonują utwór „Tolerancja” podczas zakończenia apelu profilaktycznego, zdjęcie 1 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 1

Uczennica przemawia do zgromadzonych uczniów na sali gimnastycznej, przedstawiając tematykę uzależnień, zdjęcie 2 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 2

Uczniowie klasy 6a odgrywają scenkę ukazującą zagrożenia związane z sięganiem po używki, zdjęcie 3 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 3

Uczniowie prezentują scenkę dotyczącą wpływu uzależnień na zdrowie człowieka i codzienne życie, zdjęcie 4 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 4

Uczniowie stoją przed ekranem multimedialnym i opowiadają o skutkach uzależnień oraz sposobach udzielania pomocy, zdjęcie 5 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Uczniowie klasy 6a w scence przedstawiającej rozmowy uczniów pokazali zagrożenia jakie płyną z palenia nie tylko papierosów, ale również, popularnych obecnie, e-papierosów. Następnie scena przedstawiająca gabinet lekarza miała na celu uświadomić wszystkim ile czasu z naszego życia zabiera nam uzależnienie od internetu, jak tracą na tym nasze relacje z innymi. W prezentacji multimedialnej uczniowie przestrzegali wszystkich przed zagrożeniami płynącymi z picia alkoholu, oraz uświadamiano uczniów w jaki sposób można pomóc osobom mającym problem z takim uzależnieniem.

Apel zakończyła piosenka "Tolerancja" Stanisława Soyki wykonana przez uczniów klasy 6a.

Plakat 6. edycji programu 'Złotej Szkoły NBP'

Drodzy nauczyciele i uczniowie z drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej!

Miło nam poinformować, że szkoła:

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

zdobyła tytuł „Złotej Szkoły NBP” VI edycji w roku szkolnym 2025/2026 oraz nagrodę za udział w 6. edycji programu „Złotej Szkoły NBP”.

Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz wspólne działanie na rzecz popularyzacji tematu VI edycji programu:
„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”.

Gratulacje!

Z wyrazami uznania
Zespół Złotych Szkół NBP

Podziękowanie

Dla Julii Jagieły i Hanny Rodak za zaangażowanie i zajęcie IV miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „O Perły Królowej Jadwigi” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Prandocinie.

„Wiele można uczynić (...)”
Królowa Jadwiga

Uczennice rozwiązują zadania konkursowe podczas Międzyszkolnego Konkursu „O Perły Królowej Jadwigi”, zdjęcie 1 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 1

Uczennice wykonują jedno z konkursowych zadań przygotowanych przez organizatorów, zdjęcie 2 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 2

Uczestnicy konkursu prezentują stroje nawiązujące do epoki średniowiecza, zdjęcie 3 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 3

Uczestnicy konkursu prezentują stroje inspirowane średniowieczem podczas wydarzenia, zdjęcie 4 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 4

Uczennice pozują w strojach inspirowanych średniowieczem, zdjęcie 5 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Interdyscyplinarność zadań konkursowych dała możliwość uczniom poznania i zgłębienia wszechstronnej działalności naszej Królowej, Świętej, Patronki Polski (...).

Dziękujemy Organizatorom za piękne przeniesienie się w czasy średniowiecza i ciepłe przyjęcie.

E. Zębala

Czy dzieci czytają książki? Oczywiście! A te, które chodzą do naszej szkoły, czytają sobie i innym! Uczniowie klas 0–3 wzięli 12 czerwca udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” i pokazali, że książki są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a czytanie przynosi wiele korzyści.

Mali czytelnicy podkreślili, że dzięki czytaniu książek możemy zwiększyć zasób słownictwa, nauczyć się ortografii, przeżyć niesamowite przygody, poznać wspaniałych bohaterów (wymieniać można długo, długo)... Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali opowieści o Niedźwiedziu i Królikach z książki „Jak dobrze mieć sąsiadów” autorstwa Ciara Flood, przeczytanych przez panią Monikę. Następnie chętne osoby czytały do mikrofonu książkę pt. „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”, napisaną przez Jörg Mühle.

Uczennica czyta książkę kolegom i koleżankom na sali gimnastycznej, zdjęcie 1 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 1

Nauczyciel prezentuje ilustracje z czytanej książki, zdjęcie 2 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 2

Uczniowie z uwagą słuchają opowieści podczas akcji czytelniczej, zdjęcie 3 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 3

Nauczyciel opowiada dzieciom o korzyściach płynących z czytania, zdjęcie 4 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 4

Nauczyciel prowadzi rozmowę z uczniami podczas szkolnej akcji czytelniczej, zdjęcie 5 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Na zakończenie spotkania wszyscy dostali małe wklejki do zeszytów, na których mieli zapisane korzyści płynące z czytania książek. To tak dla utrwalenia, bo przecież dzieci doskonale wiedzą, czym owocuje codzienne obcowanie z książkami!

Skan dokumentu 'Rozpatrzenie ofert obiadów dla uczniów na rok szkolny 2026/2027'

W dniu 12.06.2026 r. o godzinie 9:00 Komisja w składzie:

  • p. Urszula Piwek – Dyrektor Szkoły,
  • p. Justyna Kolano – przedstawiciel administracji i obsługi,
  • p. Magdalena Nowak – przedstawiciel Rady Rodziców,
  • p. Katarzyna Kozioł – przedstawiciel Rady Rodziców,

rozpatrzyła oferty w sprawie dożywiania uczniów w roku szkolnym 2026/2027:

  1. Pizzeria u Szafrańskiej. Klaudia Szafrańska, NIP 6821749831
    • cena obiadu brutto: 11,50 zł,
    • opakowanie jednorazowe: brak informacji,
    • diety: TAK.
  2. Firma Handlowo-Usługowa "Tasak" Stanisław Paluch, NIP 6821014319
    • cena obiadu brutto: 14,00 zł,
    • opakowanie jednorazowe: TAK,
    • diety: TAK.
  3. Transport osobowy MINI-BUS Andrzej Domagała
    • cena obiadu brutto: 18,00 zł,
    • opakowanie jednorazowe: brak informacji,
    • diety: TAK.

Komisja zdecydowała, że w roku szkolnym 2026/2027 obiady dla uczniów Zespołu Szkół w Waganowicach dostarczać będzie firma „Firma Handlowo-Usługowa „Tasak” Stanisław Paluch”, NIP 6821014319.