Podziękowanie

Dla Julii Jagieły i Hanny Rodak za zaangażowanie i zajęcie IV miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „O Perły Królowej Jadwigi” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Prandocinie.

„Wiele można uczynić (...)”
Królowa Jadwiga

Uczennice rozwiązują zadania konkursowe podczas Międzyszkolnego Konkursu „O Perły Królowej Jadwigi”, zdjęcie 1 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 1

Uczennice wykonują jedno z konkursowych zadań przygotowanych przez organizatorów, zdjęcie 2 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 2

Uczestnicy konkursu prezentują stroje nawiązujące do epoki średniowiecza, zdjęcie 3 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 3

Uczestnicy konkursu prezentują stroje inspirowane średniowieczem podczas wydarzenia, zdjęcie 4 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 4

Uczennice pozują w strojach inspirowanych średniowieczem, zdjęcie 5 z 5

Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Interdyscyplinarność zadań konkursowych dała możliwość uczniom poznania i zgłębienia wszechstronnej działalności naszej Królowej, Świętej, Patronki Polski (...).

Dziękujemy Organizatorom za piękne przeniesienie się w czasy średniowiecza i ciepłe przyjęcie.

E. Zębala

W dniu 29.05.2026 r. wybraliśmy się na wyjątkowy wyjazd, który był nagrodą za udział w projekcie czytelniczym Nasza Bajka.

Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach, gdzie obejrzeliśmy niezwykły film „Co mi w duszy gra". Po filmie uczniowie udali się na plac zabaw, gdzie huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie nie mogło zabraknąć lodów! Każdy wybrał swój ulubiony smak i miło spędził wspólnie czas.

Dziękujemy uczestnikom oraz rodzicom za pomoc w realizacji projektu.

Uczniowie podczas wspólnego wyjścia na lody, zdjęcie 1 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 1

Uczniowie bawiący się na placu zabaw, zdjęcie 2 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 2

Uczniowie przed projekcją filmu, zdjęcie 3 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 3

Uczniowie podczas wspólnego jedzenia lodów, zdjęcie 4 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 4

Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Organizatorzy projektu

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu projektu czytelniczego „Nasza Bajka” realizowanego w bibliotece szkolnej.

Projekt skierowany był do uczniów klas I-IV i miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności kreatywnych. Uczniowie z pomocą rodziców stworzyli siedem pięknych bajek-książek, które można zobaczyć w bibliotece.

Autorzy, a było ich 49, wykazali się dużymi umiejętnościami literackimi i plastycznymi. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę.

W związku z tym postanowiono nagrodzić wszystkich uczniów biorących udział w projekcie!

Nagrodą będzie wycieczka niespodzianka!

O szczegółach wycieczki poinformujemy rodziców w najbliższych dniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Uczniowie w czasie akademii z okazji Święta 3 Maja

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie „Żonkilowy song”. W tym roku naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie. Byli to: Zespół Promyczki, który wykonał autorską piosenkę „Życie jest zbyt piękne”, Wesoły duet zaśpiewał „Śpiewaj tak jak my” oraz Franciszek Biskupski w piosence „Wystarczy z Tobą być”. Wszystkie piosenki są autorstwa Pana Dawida Pyrdy. Nasi uczniowie wystąpili pięknie, a Jury postanowiło wyróżnić Franciszka Biskupskiego oraz Wesoły Duet. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i wszystkim uczestnikom.

Solowy występ ucznia podczas konkursu 'Żonkilowy song', zdjęcie 1 z 3

Żonkilowy song 2026!, fot. 1

Występ zespołu dziecięcego na scenie hospicyjnego konkursu, zdjęcie 2 z 3

Żonkilowy song 2026!, fot. 2

Występ duetu dwóch dziewczynek, zdjęcie 3 z 3

Żonkilowy song 2026!, fot. 3

Previous Next Play Pause
1 2 3

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza
zaprasza do udziału w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny „Niosę wiosnę dla chorego”

dla przedszkoli chociaż jeszcze wieje chłodem, wszyscy niecierpliwie czekamy na wiosnę z jej ciepłem i kolorami. Żeby uprzyjemnić chorym ten czas oczekiwania i wnieść radość w ich życie, zwracamy się z prośbą do przedszkolaków, narysujcie, namalujcie lub wyklejcie wiosenny pejzaż, z nieodłącznym elementem żonkilowym. Format prac do A4, technika dowolna, prosimy o nie używanie plasteliny oraz produktów spożywczych (kaszy, makaronów, maku).

Konkurs plastyczny „Koszulka żonkilowego wolontariusza”

dla szkół podstawowych i średnich zapraszamy do zaprojektowania i wykonania koszulki, w której żonkilowy wolontariusz mógłby brać udział w kwestach i innych wydarzeniach. Koszulka powinna sprawić, że wolontariusz będzie widoczny i jednoznacznie identyfikowany z akcją Pola Nadziei (żonkil, strona www). Ważna jest też estetyka projektu i kolorystyka (preferowane kolory to żółty, zielony i niebieski). Wzór prosimy wykonać na koszulce z materiału. Elementy graficzne powinny być trwałe, mogą być namalowane, naszyte, naklejone.

Podpisane prace należy składać
do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza
p. Renaty Ślusarczyk lub Agaty Droźniak
do 14.05.2026 r.

16 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Rachmistrz”, który był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności rachunkowych. Uczestnicy rozwiązywali zadania wymagające dużej koncentracji, dokładności oraz dobrej znajomości działań matematycznych. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i szybkością liczenia. Wydarzenie sprzyjało rozwijaniu sprawności rachunkowej oraz wyłonieniu najlepszych „rachmistrzów”.

Uczniowie rozwiązują zadania matematyczne podczas konkursu 'Rachmistrz', zdjęcie 1 z 5

Konkursie matematyczny „Rachmistrz”, fot. 1

Uczniowie skupieni na obliczeniach w trakcie konkursu matematycznego, zdjęcie 2 z 5

Konkursie matematyczny „Rachmistrz”, fot. 2

Uczniowie stoją przed tablicą w sali lekcyjnej, zdjęcie 3 z 5

Konkursie matematyczny „Rachmistrz”, fot. 3

Uczniowie zapisują odpowiedzi i wykonują działania rachunkowe, zdjęcie 4 z 5

Konkursie matematyczny „Rachmistrz”, fot. 4

Nazwa konkursu 'Rachmistrz' zapisana na tablicy w sali lekcyjnej, zdjęcie 5 z 5

Konkursie matematyczny „Rachmistrz”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Grupa uczniów uczestnicząca w szkolnym konkursie recytatorskim

W dniu 25.03.2026 w bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski wierszy Ewy Szelburg – Zarembiny i Aleksandra Fedry. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie.

Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotowanie do recytacji dwóch wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny a uczniowie klas IV-VIII wiersz Aleksandra Fredry.

Jury wyłoniło zwycięzców oceniając pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

  • Klasy I-III:
    • I miejsce: Zuzanna Koza, Filip Czopek, Lena Wołowska,
    • II miejsce: Natalia Bujakowska, Franciszek Biskupski,
    • III miejsce: Martyna Kozera, Piotr Koral,
    • Wyróżnienia: Jan Rodak, Dominik Pochłopień.
  • Klasy IV-VI:
    • I miejsce: Tymoteusz Bielawski, Dominica Matuszewska,
    • II miejsce: Natalia Chmiel,
    • III miejsce: Oleksandr Chernyshenko,
    • Wyróżnienia: Kinga Kozera, Adam Szwajca.

Uczniowie – uczestnicy konkursu recytatorskiego w bibliotece – zdjęcie 1 z 5

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2026, fot. 1

Laureatka konkursu recytatorskiego w bibliotece – zdjęcie 2 z 5

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2026, fot. 2

Laureat konkursu recytatorskiego w bibliotece – zdjęcie 3 z 5

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2026, fot. 3

Nagrodzona uczennica w bibliotece – zdjęcie 4 z 5

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2026, fot. 4

Dzieci w bibliotece – uczestnicy konkursu recytatorskiego – zdjęcie 5 z 5

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2026, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Plakat  promujący konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

Temat:

Zdjęcia pokazujące młodzież i jej spojrzenie na świat w bardziej prawdziwy i głębszy sposób, niż ten prezentowany w mediach społecznościowych.

Warunki uczestnictwa:

  • Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: I do ukończonych lat 15 i II do ukończonych lat 26.
  • Każdy autor może nadesłać maksymalnie 4 zdjęcia.
  • Wszystkie prace nadsyłane są wyłącznie elektronicznie.
  • Minimalny rozmiar dłuższego boku powinien mieć 3000 pikseli w formacie .jpg.
  • Dopuszczalna ingerencja w cyfrową fotografię: kadrowanie, korekcja tonalna, kolorystyczna, retusz. Zabrania się wysyłania prac wygenerowanych przy użyciu sztucznej inteligencji.
  • Praca w całości musi być wynikiem osobistej twórczości Uczestnika.
  • Do konkursu nie zostaną zakwalifikowane zdjęcia, na których znajdują się znaki, podpisy, cyfry itd.
  • Aby wziąć udział w konkursie należy do 10.04.2026 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy w zakładce konkursy na stronie www.mdk.bialystok.pl.
  • Zdjęcie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Zdjęcie należy opisać według klucza: nazwisko_imię_kategoria_wiekowa_numer_zdjęcia np. Kowalski_Jan_1_Nr1.
  • Wszystkie informacje są także na stronie organizatora: www.mdk.bialystok.pl.

Wszelkie pytania odnośnie konkursu prosimy kierować do p. Anny Zięby oraz p. Doroty Kudzi. Służymy pomocą.

Plakat 30. Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej

W dniu 11 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej, przeprowadzony w formie zdalnej.

Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas IV, VII i VIII, co świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem wśród młodzieży.

Na etapie diecezjalnym do rywalizacji przystąpiło łącznie 240 uczestników, którzy z zaangażowaniem podjęli się wymagających zmagań konkursowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud zgłębiania Słowa Bożego, wykazując się wiedzą i wytrwałością.

Laureaci II etapu 30. Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej

Laureatami II etapu, a tym samym finalistami – zakwalifikowanymi
do III FINAŁOWEGO ETAPU zostało 112 uczestników
w tym uczennice: Patrycja Kubińska i Dorota Zięba.

Finał Konkursu Biblijnego zaplanowany jest na 17 czerwca 2026 r. i odbędzie się podczas targów SacroExpo 2026 w Kielcach. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, stanowiące uroczyste zwieńczenie 30. jubileuszowej edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej.

Uczestnicy 30. Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej

Plakat Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Szkolny Konkurs Recytatorski
z okazji Światowego Dnia Poezji


Biblioteka szkolna oraz Mały Samorząd zapraszają uczniów klas I–VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym z okazji Światowego Dnia Poezji. Konkurs będzie okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorskich oraz poznania twórczości znanych polskich poetów.

Kategorie konkursowe
Klasy I–III – recytacja wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny
Klasy IV–VIII – recytacja wierszy Aleksandra Fredry

Termin konkursu
25 marca 2026 r.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej
oraz na stronie internetowej szkoły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału.


Ikona pliku programu MS Word Regulamin konkursu (36 kB, DOC)

Ikona pliku programu MS Word Załącznik nr 1 - wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny (40 kB, DOC)

Ikona pliku programu MS Word Załącznik nr 2 - wiersze Aleksandra Fredry (37 kB, DOC)