- Szczegóły
Podziękowanie
Dla Julii Jagieły i Hanny Rodak za zaangażowanie i zajęcie IV miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „O Perły Królowej Jadwigi” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Prandocinie.
„Wiele można uczynić (...)”
Królowa Jadwiga
Interdyscyplinarność zadań konkursowych dała możliwość uczniom poznania i zgłębienia wszechstronnej działalności naszej Królowej, Świętej, Patronki Polski (...).
Dziękujemy Organizatorom za piękne przeniesienie się w czasy średniowiecza i ciepłe przyjęcie.
E. Zębala
- Szczegóły
W dniu 29.05.2026 r. wybraliśmy się na wyjątkowy wyjazd, który był nagrodą za udział w projekcie czytelniczym Nasza Bajka.
Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach, gdzie obejrzeliśmy niezwykły film „Co mi w duszy gra". Po filmie uczniowie udali się na plac zabaw, gdzie huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie nie mogło zabraknąć lodów! Każdy wybrał swój ulubiony smak i miło spędził wspólnie czas.
Dziękujemy uczestnikom oraz rodzicom za pomoc w realizacji projektu.
Organizatorzy projektu
- Szczegóły

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu projektu czytelniczego „Nasza Bajka” realizowanego w bibliotece szkolnej.
Projekt skierowany był do uczniów klas I-IV i miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności kreatywnych. Uczniowie z pomocą rodziców stworzyli siedem pięknych bajek-książek, które można zobaczyć w bibliotece.
Autorzy, a było ich 49, wykazali się dużymi umiejętnościami literackimi i plastycznymi. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę.
W związku z tym postanowiono nagrodzić wszystkich uczniów biorących udział w projekcie!
Nagrodą będzie wycieczka niespodzianka!
O szczegółach wycieczki poinformujemy rodziców w najbliższych dniach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.
- Szczegóły

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie „Żonkilowy song”. W tym roku naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie. Byli to: Zespół Promyczki, który wykonał autorską piosenkę „Życie jest zbyt piękne”, Wesoły duet zaśpiewał „Śpiewaj tak jak my” oraz Franciszek Biskupski w piosence „Wystarczy z Tobą być”. Wszystkie piosenki są autorstwa Pana Dawida Pyrdy. Nasi uczniowie wystąpili pięknie, a Jury postanowiło wyróżnić Franciszka Biskupskiego oraz Wesoły Duet. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i wszystkim uczestnikom.
- Szczegóły

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza
zaprasza do udziału w następujących konkursach:
Konkurs plastyczny „Niosę wiosnę dla chorego”
dla przedszkoli chociaż jeszcze wieje chłodem, wszyscy niecierpliwie czekamy na wiosnę z jej ciepłem i kolorami. Żeby uprzyjemnić chorym ten czas oczekiwania i wnieść radość w ich życie, zwracamy się z prośbą do przedszkolaków, narysujcie, namalujcie lub wyklejcie wiosenny pejzaż, z nieodłącznym elementem żonkilowym. Format prac do A4, technika dowolna, prosimy o nie używanie plasteliny oraz produktów spożywczych (kaszy, makaronów, maku).
Konkurs plastyczny „Koszulka żonkilowego wolontariusza”
dla szkół podstawowych i średnich zapraszamy do zaprojektowania i wykonania koszulki, w której żonkilowy wolontariusz mógłby brać udział w kwestach i innych wydarzeniach. Koszulka powinna sprawić, że wolontariusz będzie widoczny i jednoznacznie identyfikowany z akcją Pola Nadziei (żonkil, strona www). Ważna jest też estetyka projektu i kolorystyka (preferowane kolory to żółty, zielony i niebieski). Wzór prosimy wykonać na koszulce z materiału. Elementy graficzne powinny być trwałe, mogą być namalowane, naszyte, naklejone.
Podpisane prace należy składać
do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza
p. Renaty Ślusarczyk lub Agaty Droźniak
do 14.05.2026 r.
- Szczegóły
16 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Rachmistrz”, który był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności rachunkowych. Uczestnicy rozwiązywali zadania wymagające dużej koncentracji, dokładności oraz dobrej znajomości działań matematycznych. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i szybkością liczenia. Wydarzenie sprzyjało rozwijaniu sprawności rachunkowej oraz wyłonieniu najlepszych „rachmistrzów”.
- Szczegóły

W dniu 25.03.2026 w bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski wierszy Ewy Szelburg – Zarembiny i Aleksandra Fedry. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie.
Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotowanie do recytacji dwóch wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny a uczniowie klas IV-VIII wiersz Aleksandra Fredry.
Jury wyłoniło zwycięzców oceniając pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
- Klasy I-III:
- I miejsce: Zuzanna Koza, Filip Czopek, Lena Wołowska,
- II miejsce: Natalia Bujakowska, Franciszek Biskupski,
- III miejsce: Martyna Kozera, Piotr Koral,
- Wyróżnienia: Jan Rodak, Dominik Pochłopień.
- Klasy IV-VI:
- I miejsce: Tymoteusz Bielawski, Dominica Matuszewska,
- II miejsce: Natalia Chmiel,
- III miejsce: Oleksandr Chernyshenko,
- Wyróżnienia: Kinga Kozera, Adam Szwajca.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
- Szczegóły

Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży
Temat:
Zdjęcia pokazujące młodzież i jej spojrzenie na świat w bardziej prawdziwy i głębszy sposób, niż ten prezentowany w mediach społecznościowych.
Warunki uczestnictwa:
- Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: I do ukończonych lat 15 i II do ukończonych lat 26.
- Każdy autor może nadesłać maksymalnie 4 zdjęcia.
- Wszystkie prace nadsyłane są wyłącznie elektronicznie.
- Minimalny rozmiar dłuższego boku powinien mieć 3000 pikseli w formacie .jpg.
- Dopuszczalna ingerencja w cyfrową fotografię: kadrowanie, korekcja tonalna, kolorystyczna, retusz. Zabrania się wysyłania prac wygenerowanych przy użyciu sztucznej inteligencji.
- Praca w całości musi być wynikiem osobistej twórczości Uczestnika.
- Do konkursu nie zostaną zakwalifikowane zdjęcia, na których znajdują się znaki, podpisy, cyfry itd.
- Aby wziąć udział w konkursie należy do 10.04.2026 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy w zakładce konkursy na stronie www.mdk.bialystok.pl.
- Zdjęcie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Zdjęcie należy opisać według klucza: nazwisko_imię_kategoria_wiekowa_numer_zdjęcia np. Kowalski_Jan_1_Nr1.
- Wszystkie informacje są także na stronie organizatora: www.mdk.bialystok.pl.
Wszelkie pytania odnośnie konkursu prosimy kierować do p. Anny Zięby oraz p. Doroty Kudzi. Służymy pomocą.
- Szczegóły

W dniu 11 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej, przeprowadzony w formie zdalnej.
Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas IV, VII i VIII, co świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem wśród młodzieży.
Na etapie diecezjalnym do rywalizacji przystąpiło łącznie 240 uczestników, którzy z zaangażowaniem podjęli się wymagających zmagań konkursowych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud zgłębiania Słowa Bożego, wykazując się wiedzą i wytrwałością.

Laureatami II etapu, a tym samym finalistami – zakwalifikowanymi
do III FINAŁOWEGO ETAPU zostało 112 uczestników
w tym uczennice: Patrycja Kubińska i Dorota Zięba.
Finał Konkursu Biblijnego zaplanowany jest na 17 czerwca 2026 r. i odbędzie się podczas targów SacroExpo 2026 w Kielcach. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, stanowiące uroczyste zwieńczenie 30. jubileuszowej edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej.

- Szczegóły
Szkolny Konkurs Recytatorski
z okazji Światowego Dnia Poezji
Kategorie konkursowe
Klasy I–III – recytacja wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny
Klasy IV–VIII – recytacja wierszy Aleksandra Fredry
Termin konkursu
25 marca 2026 r.
Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej
oraz na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału.
Regulamin konkursu (36 kB, DOC)
Załącznik nr 1 - wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny (40 kB, DOC)
Załącznik nr 2 - wiersze Aleksandra Fredry (37 kB, DOC)
Strona 1 z 3





























