Czy dzieci czytają książki? Oczywiście! A te, które chodzą do naszej szkoły, czytają sobie i innym! Uczniowie klas 0–3 wzięli 12 czerwca udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” i pokazali, że książki są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a czytanie przynosi wiele korzyści.

Mali czytelnicy podkreślili, że dzięki czytaniu książek możemy zwiększyć zasób słownictwa, nauczyć się ortografii, przeżyć niesamowite przygody, poznać wspaniałych bohaterów (wymieniać można długo, długo)... Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali opowieści o Niedźwiedziu i Królikach z książki „Jak dobrze mieć sąsiadów” autorstwa Ciara Flood, przeczytanych przez panią Monikę. Następnie chętne osoby czytały do mikrofonu książkę pt. „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”, napisaną przez Jörg Mühle.

Uczennica czyta książkę kolegom i koleżankom na sali gimnastycznej, zdjęcie 1 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 1

Nauczyciel prezentuje ilustracje z czytanej książki, zdjęcie 2 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 2

Uczniowie z uwagą słuchają opowieści podczas akcji czytelniczej, zdjęcie 3 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 3

Nauczyciel opowiada dzieciom o korzyściach płynących z czytania, zdjęcie 4 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 4

Nauczyciel prowadzi rozmowę z uczniami podczas szkolnej akcji czytelniczej, zdjęcie 5 z 5

Ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam!", fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Na zakończenie spotkania wszyscy dostali małe wklejki do zeszytów, na których mieli zapisane korzyści płynące z czytania książek. To tak dla utrwalenia, bo przecież dzieci doskonale wiedzą, czym owocuje codzienne obcowanie z książkami!