Czy dzieci czytają książki? Oczywiście! A te, które chodzą do naszej szkoły, czytają sobie i innym! Uczniowie klas 0–3 wzięli 12 czerwca udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” i pokazali, że książki są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a czytanie przynosi wiele korzyści.
Mali czytelnicy podkreślili, że dzięki czytaniu książek możemy zwiększyć zasób słownictwa, nauczyć się ortografii, przeżyć niesamowite przygody, poznać wspaniałych bohaterów (wymieniać można długo, długo)... Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali opowieści o Niedźwiedziu i Królikach z książki „Jak dobrze mieć sąsiadów” autorstwa Ciara Flood, przeczytanych przez panią Monikę. Następnie chętne osoby czytały do mikrofonu książkę pt. „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”, napisaną przez Jörg Mühle.
Na zakończenie spotkania wszyscy dostali małe wklejki do zeszytów, na których mieli zapisane korzyści płynące z czytania książek. To tak dla utrwalenia, bo przecież dzieci doskonale wiedzą, czym owocuje codzienne obcowanie z książkami!












