WYDARZENIA
Apel profilaktyczny
- Szczegóły

Czy warto sięgać po używki? Od czego można się uzależnić? I czy warto przedkładać gry komputerowe nad rodzinę, przyjaciół i pasje? Takie problemy poruszyła klasa 6a na corocznym apelu profilaktycznym.
Na młodych ludzi czai się w dzisiejszych czasach wiele uzależnień. Od tych najbardziej popularnych jak: alkohol, papierosy i narkotyki po to podstępne jakim jest uzależnienie się od internetu.
Uczniowie klasy 6a w scence przedstawiającej rozmowy uczniów pokazali zagrożenia jakie płyną z palenia nie tylko papierosów, ale również, popularnych obecnie, e-papierosów. Następnie scena przedstawiająca gabinet lekarza miała na celu uświadomić wszystkim ile czasu z naszego życia zabiera nam uzależnienie od internetu, jak tracą na tym nasze relacje z innymi. W prezentacji multimedialnej uczniowie przestrzegali wszystkich przed zagrożeniami płynącymi z picia alkoholu, oraz uświadamiano uczniów w jaki sposób można pomóc osobom mającym problem z takim uzależnieniem.
Apel zakończyła piosenka "Tolerancja" Stanisława Soyki wykonana przez uczniów klasy 6a.
Szósta edycja programu „Złotej Szkoły NBP”
- Szczegóły

Drodzy nauczyciele i uczniowie z drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej!
Miło nam poinformować, że szkoła:
Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach
zdobyła tytuł „Złotej Szkoły NBP” VI edycji w roku szkolnym 2025/2026 oraz nagrodę za udział w 6. edycji programu „Złotej Szkoły NBP”.
Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz wspólne działanie na rzecz popularyzacji tematu VI edycji programu:
„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”.
Gratulacje!
Z wyrazami uznania
Zespół Złotych Szkół NBP
Międzyszkolny Konkurs „O Perły Królowej Jadwigi” - aktualności
- Szczegóły
Podziękowanie
Dla Julii Jagieły i Hanny Rodak za zaangażowanie i zajęcie IV miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „O Perły Królowej Jadwigi” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Prandocinie.
„Wiele można uczynić (...)”
Królowa Jadwiga
Interdyscyplinarność zadań konkursowych dała możliwość uczniom poznania i zgłębienia wszechstronnej działalności naszej Królowej, Świętej, Patronki Polski (...).
Dziękujemy Organizatorom za piękne przeniesienie się w czasy średniowiecza i ciepłe przyjęcie.
E. Zębala
Jak nie czytam, jak czytam!
- Szczegóły
Czy dzieci czytają książki? Oczywiście! A te, które chodzą do naszej szkoły, czytają sobie i innym! Uczniowie klas 0–3 wzięli 12 czerwca udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” i pokazali, że książki są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a czytanie przynosi wiele korzyści.
Mali czytelnicy podkreślili, że dzięki czytaniu książek możemy zwiększyć zasób słownictwa, nauczyć się ortografii, przeżyć niesamowite przygody, poznać wspaniałych bohaterów (wymieniać można długo, długo)... Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali opowieści o Niedźwiedziu i Królikach z książki „Jak dobrze mieć sąsiadów” autorstwa Ciara Flood, przeczytanych przez panią Monikę. Następnie chętne osoby czytały do mikrofonu książkę pt. „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”, napisaną przez Jörg Mühle.
Na zakończenie spotkania wszyscy dostali małe wklejki do zeszytów, na których mieli zapisane korzyści płynące z czytania książek. To tak dla utrwalenia, bo przecież dzieci doskonale wiedzą, czym owocuje codzienne obcowanie z książkami!





























